4 травня об 11:00 у прес-центрі “LEOPOLIS” відбудеться прес-конференція на тему: “Валити пам’ятники чи берегти національну гідність? Підводні течії декомунізації у Львові”.

Якщо протягом двох тижнів у Львові не почнуть процес демонтажу символів комуністичного режиму, на міського голову в суд за бездіяльність. Таку заяву озвучив під час пленарного засідання сесії Львівської міської ради 27 квітня 2017 року голова фракції Української Галицької Партії Тарас Чолій.

На думку депутата, львівська влада вперто не виконує закон “про декомунізацію”: у місті досі збережені  радянські зірки на Монументі Слави, меморіальні таблиці письменнику Ярославу Галану, творчість якого була пронизана ненавистю до національно-визвольних змагань українців та УГКЦ, і пам’ятник Валентині Терешковій, першій жінці-космонавтці, яка є депутатом Державної Думи Росії від партії “Єдина Росія” і проголосувала за анексію Криму 2014 р. Ці особи Український інститут національної пам’яті вніс до списку постатей, які підлягають декомунізації. Проте у Львові цього ніби не чули.

Тому вже втретє голова фракції УГП Тарас Чолій звернувся до міського голови Андрія Садового з вимогою таки виконати у Львові вимоги закону, який набув чинності понад два роки тому.

Прийняти відповідні рішення депутат вимагає у міського голови впродовж 2 тижнів. Інакше обіцяє звернутися до суду з позовом про його бездіяльність.

  • Учасниками прес-конференції будуть:
  • Тарас Чолій, голова фракції Української Галицької Партії у ЛМР
  • Віталій Ляска, кандидат історичних наук
  • Юрій Ольхович, львівський громадський активіст

Related posts