Пост-реліз брифінгу на тему «Повернути у державну власність “ДТЕК” та “Укртелеком”» (відео)

Сьогодні, 23 грудня 2016 року, в прес-центрі Leopolis відбувся брифінг голови ГО “Рабів до раю не пускають” Івана Спринського, в якому він вимагає повернення контрольного пакету акцій підприємств “ДТЕК” та “Укртелеком” державі.

“Приватизація цих підприємств відбувалась у 2010-2013 роках, за часів правління Януковича, у результаті чого холдинг Ахметова та Григоришина збагатився на близько 9 млрд доларів США. Є підозра, що прибутки, які будуть отримані від роботи цих компаній і надалі будуть вливатися в дестабілізацію в Україні. Після укладання приватизаційних угод, більшість умов не було виконано. Були неодноразові протести шахтарів та працівників самої галузі щодо компанії ДТЕК. Стоїть питання збереження галузі і залишення її у власності держави в першу чергу. 

Для цього ми сформували відповідні звернення в Кабмін, адміністрацію президента, фонд Держмайна з вимогою до 20 січня створити ініціативні групи і проробити процедуру повернення у державну власність. Саме повернення, а не націоналізацію, як це сталося з Приватбанком, коли два олігархи, Коломойський і Порошенко, домовились і вирішили заробити на цьому, а все населення заплатило. 

Повернення від націоналізації відрізняється тим, що Ахметову не будуть повернуті жодні кошти, які він вкрав у цій державі. 

Якщо нас не почують і не відбудеться “карти руху” по областях, яких стосується мережа ДТЕКу та Укртелекому, то після 20 січня, як було повідомленого невстановленими особами, першопочатково відбудеться блокування адмінбудівель корпорації ДТЕК та Укртелеком. Чому не долучали інші громадські організації, їх є достатня кількість, що підтримують цю вимогу? Тільки для того, щоб до 20 січня не вчинявся тиск, не намагалися переконати їх, що в теперішній час, коли відбувається війна, не варто здійснювати будь-які блокування. Наголошую, що саме стратегічні об’єкти ТЕС чи АТС ніхто не збирається блокувати, бо розуміють, що це є безпека держави. 

Я не виключаю, що структурами ДТЕКу буде чинитися всілякий тиск і намагання знівелювати саму ідею повернення у власність держави цих структур. Ні для кого не секрет, що вони володіють тими чи іншими ЗМІ чи активами. Ми звертаємось до громадських організацій, до організацій учасників АТО — в цій вимозі нема єдиного координатора, нема єдиної організації, нема політичної партії — в цій вимозі є кінцева ідея: повернути всі без виключення стратегічні підприємства у власність держави. На цьому будується незалежність держави. Всі розуміють, що відомі олігархи: Ахметов, Коломойський, Порошенко створюють свої ЗМІ, заводять своїх політиків у ВР, у Кабмін, у всі владні інституції. Відбувається нестановлення держави. І поки всіма олігархами не буде повернуто все те, що награбовано за часів незалежності, держава не зможе загалом і вцілому стабілізуватись. 

Ми сподіваємось, що до 20 січня буде запропонований прозорий формат повернення награбованих активів у власність держави, а саме у фонд Держмайна. Ще раз наголошую: не націоналізація з поверненням коштів олігархам, а а повернення всього державного майна.” — заявив Іван Спринський.

Після брифінгу Іван Спринський відповідав на запитання присутніх.

 

Related posts