Добротвірська ТЕС спричинила екологічну катастрофу на Львівщині

На Добротвірській ТЕС (Камянка-Бузький район), що є структурним підрозділом ПАТ «ДТЕК Західенерго» Ріната Ахметова, стався витік мастил: двокілометрова пляма вкрила по всій ширині технологічний канал та рухається в напрямку Західного Бугу.

 

Про це журналістам Leopolis.info стало відомо від керівника Добротвірського рибзаводу Романа Депи.

 

«Мені подзвонили місцеві мешканці та розповіли про цей витік з Добротвірської ТЕС. Я відразу ж направив рибінспектора на місце та станом на 13:50 подзвонив у надзвичайну службу. Враховуючи масштабність проблеми, вона може перейти в міжнародний скандал», – розповів Роман Депа.

 

За даними керівника рибзаводу, Добротвірська ТЕС минулого року вже мала схожу проблему, за що сплатила штраф у розмірі 8,3 млн грн.
 

Роман Депа наголосив, що вже 2 тижні триває нерест риби, тому мастильна пляма може завдати шкоди річній фауні на великі суми.
 

Він також розповів, що в гирлі каналу вже встановлено спеціальні бони, якими спробують забрати пляму з поверхні води. «Спеціальними бонами спробують ліквідувати пляму, але якщо вона почне змішуватися з водою, то далі попрямує по Західному Бугу в Балтійське море», – зазначив Депа.
 

«Офіційно сказати про причини витоку наразі не можемо. Учора жодної інформації про аварію ні від кого не надходило. Я і сьогодні о 12:30 спілкувався з головою РДА, і він також на той час не знав про цю ситуацію. Зараз він координує всі роботи зі встановлення причин забруднення. Тільки-но з’явиться якась додаткова інформація, ми відразу вам повідомимо», – розповів голова Кам’янка-Бузької районної ради Тарас Келеберда журналістам.

 

Представників ДСНС уже повідомили про проблему, проте не відомо, як саме її вирішать.

 

«Схожі аварії, що можуть призвести до значних наслідків для екології, уже відбувались на Добротвірській ТЕС. Це свідчить про ймовірне недотримання техніки безпеки на виробництва, а також про небажання власників ДТЕК «Західенерго» інвестувати кошти в модернізацію підприємства. Власники ДТЕК повинні не лише компенсувати нанесену шкоду та сплатити штраф, а також особисто понести покарання за порушення, що ймовірно призвели до катастрофи на Добротвірській ТЕС», – зазначив Іван Спринський, керівник ГО «Рабів до раю не пускають».
 

Зазначимо, Добротвірська ТЕС — теплоелектростанція у Добротворі (Кам’янка-Бузький район) проектною потужністю 700 МВт, є структурним підрозділом ПАТ «ДТЕК Західенерго», що належить Ринату Ахметову.

Related posts